Piłkarze w finale powiatu


  • Reprezentacja naszej szkoły awansowała do finału powiatowego w piłce nożnej chłopców. Turniej eliminacyjny był bardzo emocjonujący i obfitował w dramatyczne momenty. W pierwszym meczu z ZSEG nasi piłkarze w ostatniej minucie strzelili wyrównującą bramkę na 2 : 2. W serii rzutów karnych wygrali 3 : 1, ale rzuty karne miały być brane pod uwagę w przypadku braku rozstrzygnięcia na końcu turnieju.

    W kolejnym spotkaniu z ,,Osuchem" zwycięską bramkę na 3 : 2 tuż przed końcowym gwizdkiem zdobył Sebastian Żyłka. Niestety regulamin turnieju był bezlitosny i aby wywalczyć pierwsze miejsce i awans do finału powiatu nasi piłkarze musieli wygrać różnicą 5 bramek w ostatnim meczu z ZDZ. Kiedy padła bramka na 5-0 wydawało się, że wszystko potoczy się po myśli naszych zawodników. Wtedy jednak czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym otrzymał nasz bramkarz Janek Śliwka, a grający w przewadze jednego zawodnika piłkarze z ZDZ strzelili bramkę na 5 : 1, która przekreślała awans naszej drużyny.

    Jednak w doliczonym czasie indywidualny rajd kapitana ,,Kopera" bramkarza Michała Skocza, który przebiegł całe boisko mijając kolejnych przeciwników, zakończony celnym strzałem i zdobyciem gola na 6 : 1, zapewnił wymagane zwycięstwo i awans do finału powiatu. Skład reprezentacji : Michał Skocz, Jan Śliwka, Sebastian Żyłka, Daniel Waliczek, Adam Czyż, Tomasz Puczek, Paweł Kowala, Filip Chmiel, Tomasz Chmiel, Tomasz Iskrzycki

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl