Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Pamiętamy!

    

Poznaj Polskę - wycieczka do Gdańska

Klasa 3f i 3d zwiedziły Gdańsk w ramach ministerialnego programu "Poznaj Polskę". Uczniowie poznali historię miasta, odwiedzili wiele atrakcji turystycznych i kulturalnych jak : Starówka, Muzeum Gdańska - odział Zielona Brama, Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej czy Ośrodek Kultury Morskiej.

3P i 2A we Wrocławiu

Co prawda, pogoda pozostawiła wiele do życzenia, ale skoro już byliśmy przygotowani to z pełną nadzieją dalszych wrażeń ruszyliśmy do Wrocławia. Wystawa Body World to na pewno niecodzienny widok. Coś takiego to poruszająca rzadkość, jak i również świadomość tego, że ci ludzie sami przepisali swoje ciała nauce. Mimo wszystko nie jest to rzecz dla wszystkich, niektórzy bardziej wrażliwi odbiorcy musieli pominąć niektóre „eksponaty”. Jednakże dla grupy, która rozszerza biologię, było to bardzo edukujące przeżycie, któremu towarzyszyło wiele emocji.

2F we Wrocławiu

W październiku klasa 2f miała okazję po raz pierwszy wyjechać na wycieczkę szkolną. Rozszerzenie zobowiązuje, więc grupa wybrała Wystawę Body Worlds we Wrocławiu jako główny punkt programu. Była to jednak wystawa nużąca... Poza nią wjechaliśmy na Sky Tower - po zaledwie trzykilometrowej przebieżce przez Wrocław (w ogóle dużo spacerowaliśmy ;-)), odwiedziliśmy fascynujące Hydropolis i poczyniliśmy pierwsze chwyty we wspinaczce. Było FAJNIE.

Słone piękno podziemnego świata

SÓL to potoczna nazwa halitu - chlorku sodu (NaCl), najpopularniejszej przyprawa, używanej również, jako konserwantu żywności. Każdy zna jej smak, ale czy wiemy jak powstała, jak się ją wydobywało i jak dzisiaj się ją pozyskuje? Dlatego w poniedziałek 15 listopada klasa 1g wyjechała do Kopalni Soli w Wieliczce by poznać sekrety soli.

Erasmus+, cooperation in Helsinki

Dzięki udziałowi w projekcie Erasmus+ „Relacje i innowacje” uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie organizowanym w Helsinkach "Learning Through Collaboration and Cooperation and Introduction to the Finnish Education Model".

Identify hidden talents, Erasmus+ in Porto

It`s our topic for the course. We`ve started with a very important question: "Why are you special and unique?" Try to ask yourself too. Our international Erasmus Team is very differential. It`s not only about the countries we are from and the culture but also our personalities and talents but we do realize averyone is unique. Our Dear Students - remember it - you are all special 💗

Uczymy się na Politechnice Śląskiej

W piątek 5 listopada uczniowie ostatnich klas naszego liceum odwiedzili gościnne progi Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Młodzi pasjonaci matematyki (i innych przedmiotów ścisłych) mogli nie tylko poznać Kampus najlepszej górnośląskiej uczelni technicznej, a równocześnie skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z różnymi zagadnieniami praktycznymi w czasie ciekawych warsztatów przygotowanych dla nich przez kadrę uczelni. 

Wizyta w Auschwitz

W czwartek (28.10.2021) uczniowie klasy 3P udali się do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pasjonaci historii postanowili kolejny raz odkryć i przeżyć wydarzenia z lat czterdziestych minionego wieku.

Relacje i innowacje w Bolonii

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Relacje i innowacje”, w dniach od 18 do 24 lipca wzięłam udział w kursie pt. “Effective Classroom Management Strategies for teachers and education staff” współfinansowanym ze środków programu UE Erasmus+ KA1.

Relacje i innowacje

W lipcu tego roku miałam możliwość wzięcia udziału w kursie „English Language Development for teachers & school staff” w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Relacje i innowacje” finansowanego z programu ERASMUS+ KA1 „Mobilność kadry edukacyjnej.

Dobrze spędzony czas

29 i 30 września klasa 3R spędziła nad malowniczym Jeziorem Żywieckim. Był bieg z przeszkodami, turniej strzelecki, kajaki, ognisko ze śpiewem i tańcami- niezapomniany, dobrze spędzony czas!

Pozdrowienia od klasy 3A

Pozdrowienia z Międzybrodzia Bialskiego od klasy 3A

Pozdrowienia z Gdańska i Łeby

Pozdrowienia z Gdańska i Łeby od klasy 2B i 2G. Jutro czekają nas wrażenia na zamku w Malborku!

Wycieczka do Gdańska

3T, czyli Mistrzowie wycieczkowej logistyki pozdrawiają z magicznego Gdańska. Dzień pierwszy za nami. I pogoda i humory w pełni dopisują.

Spotkanie online - Kościół w Chinach

W dniach 27 i 28 września br. uczniowie naszej szkoły, w ramach dodatkowych zajęć z religii przenieśli się (on-line) do Chin. O Kościele katolickim - ciekawostkach i wyzwaniach - opowiedział Chen Jun Qiang, obecnie student na Uniwersytecie w Maynooth (Irlandia).

Oko w oko z biologią

W dniach 14, 15 i 16 września 2021 r. uczniowie klas II i III o rozszerzeniu biologiczno - chemicznym naszego liceum, gościli na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

OUTDOOR EDUCATION

Po „zdalnej szkole”, w czerwcu przyszedł upragniony czas na spotkania i wycieczki klasowe, które były nie tylko formą integracji i aktywnego wypoczynku, ale również nieformalną lekcją poza salą lekcyjną.

Innowacyjne metody nauczania

W dniach 23-29 maja 2021 wzięłam udział w kursie szkoleniowym „Innovative teaching methods for teachers, school and adult education staff” współfinansowanym przez Program Unii Europejskiej Erasmus+.

Kreatywnie i pozytywnie

Zajęcia z języka angielskiego, to nie tylko praca z podręcznikiem, ale ćwiczenie kreatywności, pomysłowości i współpracy na lekcji.

Piknik pod Wałką!

W środę 23.06.2021r. wszystkie klasy (poza 2P, która była na wycieczce) wzięły udział w pikniku profilaktycznym "Bezpieczne wakacje". Były zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu oraz ukochana belgijka. Na głodnych i spragnionych w szkole czekała ekipa robiąca hot-dogi i serwująca wodę mineralną niegazowaną. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację! Jak widać po twarzach - było SUPER!! Teraz już tylko czekamy na WAKACJE!

PONOWNIE ŁAMALIŚMY STEREOTYPY

Ostatnie w tym roku szkolnym działanie w ramach projektu Erasmus + Let’s break stereotypical thinking, było spotkaniem on-line z uczniami ze szkół partnerskich. Tematem spotkania były nasze doświadczenia z edukacją zdalną. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom w dniu 11 czerwca 2021r.

Wycieczkowo

Upał, żar lał się z nieba, a klasy 1b i 2c podziwiały dzikie i egzotyczne zwierzęta we wrocławskim ZOO. Największą atrakcją było Afrykarium z przepięknym bogatym w różne gatunki ryb oceanarium. Zobaczcie sami… no i jeszcze widoki na Wrocław z Sky Tower

Relacje i innowacje

Relacje i innowacje: to międzynarodowy projekt realizowany w naszej szkole, finansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ KA1. W dniach 30 maja – 5 czerwca bieżącego roku dwie psorki Kopera (pani Iwona Probst-Baszczyńska oraz pani Marta Siedlecka) uczestniczyły w kursie: Creativity for the future: Promoting Critical Thinking and Problem-Solving In the Classroom na Teneryfie.

Zajęcia klasy 2P

Klasa 2P w nietypowy i bardzo wyjątkowy sposób wróciła do szkoły po tak długiej przerwie. Wraz z Panią Iloną Marcinek uczniowie wyruszyli na cmentarz żydowski, aby wydobyć jego majestat spod bluszczu i pnączy. Przy rozmowach i niezwykle ciekawych opowieściach ich gościa (Pani Irena French) czas szybko zleciał.

Erasmus+ ‘Joyful English Course’

W ramach projektu Erasmus+ „Relacje i innowacje” miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu stacjonarnym, któreo dbywało się we Włoszech, w urokliwej miejscowości Soverato w regionie Kalabria. To co mnie urzekło od samego początku to piękna pogoda, co dla osób przyjeżdżających z Polski jest miłą odmianą, szczególnie w marcu.

Dzień liczby π

3,14 znacie to?? 3,1415 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie!! My także uczestniczymy w tych wyjątkowych uroczystościach. Już od wielu lat nasi uczniowie zainteresowani matematyką, fizyką i chemią biorą udział w wykładach, warsztatach, pokazach i zajęciach które proponuje Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w tym roku inaczej- zdalnie.