Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Z wizytą w Hydropolis

We wtorek 18 grudnia klasy 2B i 2G wzięły udział w programowej wycieczce do Wrocławia skierowanej do wszystkich miłośników geografii, a w szczególności jednego z jej działów, hydrosfery.

Uczniowie w sądzie

W dniu 3 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 3C odwiedzili Sąd Rejonowy w Cieszynie.

Let`s break stereotypical thinking

W dniach 23-25.10.2019 w II LO im. M. Kopernika gościliśmy nauczycieli z Włoch i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus + Let`s break stereotypical thinking.

Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy!

W czwartek i w piątek 3B zwiedzała Warszawę: kilka zdjęć z wyjazdu.

Pozdrowienia z Paryża!

Pozdrowienia z Paryża, pierwszego etapu naszej wycieczki do Francji! :) 🇫🇷

Rajd górski

Sobota, 28 września, dzień wolny od szkoły a mimo to pod szkołą spotkała się grupka zapaleńców, którzy mimo wczesnej pory, przygotowani i pełni ochoty wybrali się na 52 Młodzieżowy Rajd Górski „Pożegnanie lata”.

Na górskim szlaku

W dniach 25 i 26 października uczniowie klasy 2b pojechali na dwudniową wycieczkę górską z metą w schronisku na Stożku.

Paintball klasy 1T

W dniu 26.09.2019 odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1T. Gra odbyła się w 7 wariantach na łące i w lesie. Po skończonej zabawie wygranej przez czarną drużynę, klasa udała się na ognisko.

Lekcja informatyki na UŚ

18 wrzenia 2019 klasa 3D brała udział w warsztatach komputerowych organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Cieszynie.

Zwiedzanie barokowego zamku!

Jesteśmy w Schwetzingen i zwiedzamy barokowy zamek. W programie taniec z epoki w oryginalnych strojach.

Podróż w nieznane...

Pozdrowienia z Annweiler! 🙂

Młodzieżowy Rajd Górski

Zapraszamy do udziały w rajdzie organizowanym przez PTTK na pożegnanie lata. W tym roku zdobywamy Baranią Górę 28 września. Zapisy u Pani Aleksandry Cieślar.

Biol- chem w Bohumine

Jak co roku, początkiem czerwca uczniowie klasy pierwszej razem z opiekunem- wybrali się do Bohumina.

Praga, niczym marzenie

Pozdrowienia z Pragi!

Wycieczki, wycieczki!

Sezon wycieczek trwa! Dziś 2f + 2g

Smak wakacji…

Choć rok szkolny jeszcze trwa, klasy 1g i 1d zakosztowały już słodyczy wolności od nauki

Za górami, za lasami...

Pozdrowienia z Morawskiego Krasu przesyłają uczniowie klasy 1D i 1G wraz ze swoimi nauczycielami :D

Sezon wycieczek rozpoczęty....

W dniach 20-22 maja klasy 2a i 2c udały się na wycieczkę do Wiednia oraz Brna - stolicy Moraw. Pomimo nieprzychylnych prognoz, pogoda sprzyjała, jedynie trzeciego dnia musieliśmy użyć swoich parasoli.

Wiosenny Rajd Górski PTTK

51 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie Wiosny” W sobotę 11 maja bardzo zmotywowana i pozytywnie zakręcona reprezentacja II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wzięła udział w Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie Wiosny”.

Annweiler znów w Cieszynie!

Od 10.04. 2019 do 17.04. 2019 gościliśmy w naszej szkole uczniów z niemieckiej szkoły Evangelisches Trifels-Gymnasium w Annweiler. Grupa 26 uczniów wraz z opiekunami przyjechała do nas, jak co roku, w ramach wymiany międzyszkolnej. Już następnego dnia po przyjeździe grupy niemieckich uczniów byliśmy na wspólnej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia Soli w Wieliczce zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie, podobnie jak zabytkowe Stare Miasto Krakowa.

Matematyczna sesja w Katowicach

W czwartek, 28 marca klasy 1D i 2D miały okazję uczestniczyć w XVII Regionalnej Sesji Matematycznej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Odbywała się ona w budynku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, a organizatorem było II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Zwiedzaliśmy Kopalnię „Wujek”

5 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań ‘’ organizowanego przez IPN. Tym razem uczniowie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do muzeum – Izby Pamięci Kopalni „Wujek” w Katowicach.Uczniowie mieli nie tylko możliwość zwiedzania muzeum, ale także obejrzenia filmu dokumentalnego Agnieszki Świdzińskiej pt. „Życiorysy z bliznami”. W interesujący i emocjonalny sposób młodzież zapoznała się z wydarzeniami stanu wojennego i pacyfikacji kopalni.

W świecie Gutenberga

9 stycznia 2019 roku, otrząśnięta po sylwestrowych zabawach, klasa 2C wybrała się do Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, znajdującego się na ulicy Głębokiej. Mieli oni okazję podziwiać zabytkowe maszyny drukarskie.

Kolędowanie w Domu Spokojnej Starości

W listopadzie obiecaliśmy mieszkańcom Domu Spokojnej Starości w Cieszynie kolejną wizytę. W prawdziwie zimowym nastroju, podczas burzy śnieżnej, odwiedziliśmy ich 14 stycznia 2019 r. Marzena Niemczyk, Agnieszka i Julia Budzik, Julia Bylok, Natalia Stoły, Natalia Ptaszek oraz Patrycja Hanslik pod opieką pani Olgi Białoń, śpiewały i grały popularne kolędy.

Warsztaty z języka angielskiego

Tuż przed świętami klasy 3b i 3d wzięły udział w warsztatach z native speaker'em języka angielskiego w Katowicach.