Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Lekkoatleci na podium

Chłopaki pierwsi, a dziewczęta trzecie w rejonowym etapie Wojewódzkiej Licealiady!!

Śląski Salon Maturzystów

AGH, UJ, Politechnika... ??? Co wybrać?

Wyjątkowa wystawa

Klasy 1c i 3c wzięły udział w zwiedzaniu wyjątkowej Galerii Wystaw Czasowych zorganizowanej przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego z okazji jego założenia 220 lat temu. Nosi ona tytuł : "Kolekcja Księdza Szersznika" i jest poświęcona dokonaniom w zakresie muzealnictwa publicznego swojego założyciela.

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w etapie szkolnym olimpiady, który odbędzie się 3 października 2022r. o godzinie 10.00.

Lizbona 2023 - ŚDM

W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie latem przyszłego roku gościliśmy 8 i 9 września 2022r. w klasach czwartych jednego z koordynatorów wyjazdu z naszej diecezji proboszcza z Cieszyna Mnisztwa: ks. Andrzeja Wołopiuka. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować w tej sprawie z nim bezpośrednio.

Olga, Paulina i wiersz

22 czerwca 2022 dostaliśmy wiadomość, że Olga Sokalska z kl.3G zdobyła II miejsce w Polsce w konkursie organizowanym przez Krajową Dyrekcję Papieskich Dzieł Misyjnych w kategorii: wiersz.

Odznaką Jakości eTwinning

Miło nam poinformować, że projekt eTwinning „Develop New Perspectives, Change the Stories”, który odbywał się w naszej szkole od marca do maja 2022, został nagrodzony Odznaką Jakości eTwinning. Uczniom klas 1d i 1g gratulujemy!

Język niemiecki kreatywnie

Uczennica klasy 2C Natalia Hawełka zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „DACHL – Lapbook – Szwajcaria/Lichtenstein”.

Przyjdź na basen - pomóż dzieciom z Hospicjum

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Maratonie pływackim na rzecz dzieci osieroconych z Hospicjum w Cieszynie. W sobotę 25 czerwca od g.9.30 możecie popływać na basenie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie.

POWIATOWY DZIEŃ CHEMII 2022

Nasze biol-chemy mają intensywną końcówkę roku. Najpierw wycieczka do Muzeum Anatomii Collegium Medicum UJ i Muzeum Farmacji do Krakowa, a potem udział w warsztatach laboratoryjnych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Początkiem czerwca współorganizowaliśmy także POWIATOWE OBCHODY DNIA CHEMII.

Małgosia i Ewelina przed koncertem

Tym razem udało się! Ewelina Knopek -nasza absolwentka, a obecnie studentka UJ, która jest wokalistką zespołu AHAWA, udzieliła wywiadu z okazji koncertu na Chrześcijańskim Festynie dla Życia i Rodziny. Miesiąc temu zespół wydał nową płytę Wywiad przeprowadziła Małgosia Kluska z 3a, posłuchajcie :)

Kangur Matematyczny i Matematix

W tegorocznym konkursie Kangur Matematyczny wyróżnienie otrzymali: Nadia Heller (1D); Zuzanna Zorychta (1D); Dominika Kasprzyk (1D); Amelia Marek (1F); Nina Antonik (1G); Nikodem Ledwoń (2D); Daniel Heczko (2D); Mateusz Polok (3F)

Diamentowy Indeks AGH

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Paweł Trojan z klasy 3T został LAUREATEM Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH" z matematyki. Gratulujemy!!

Pokaż język! Rozstrzygnięcie konkursu

8 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty literackie pod hasłem „Pokaż język!”. Uczestniczyli w nich ósmoklasiści, którzy stanęli przed wyzwaniem natury filozoficznej: opisem bytu. I to nie byle jakiego bytu, bo filozoficznej zagadki XX wieku – kamyka. Konkurs przygotowała mgr Anna Haratyk.

III miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

26 kwietnia w Zespole Szkół Przyrodniczo –Technicznych w Międzyświeciu odbyły się Eliminacje Powiatowe Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Świńczyk z klasy 1F, Konrad Bocek i Maksymilian Budziński–Lipka z klasy 3T.

HOSPICYJNY konkurs na maskotkę

Proponujemy Wam wiosenną część ogólnopolskiej kampanii POLA NADZIEI. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym “Maskotka dla chorego” :))

Laureaci XXV konkursu JONASZ

W marcu jedenastu uczniów naszego liceum wzięło udział w kolejnej, jubileuszowej edycji Konkursu Biblijnego JONASZ. Finał etapu diecezjalnego/rejonowego odbył się w Bielsku Białej. Wzięło w nim udział ponad dwieście osób z całej Polski.

Potrójny sukces uczniów w konkursie …

20 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Zdrowie po cieszyńsku”, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Na konkurs zostało wysłanych 7 prac literackich i jedna kolorowanka. Jurorzy po wnikliwej i rzetelnej analizie prac, jednogłośnie wybrali laureatów, a zostali nimi bezapelacyjnie uczniowie naszej szkoły zajmując wszystkie miejsca na podium.

Sukces Mateusza Machały

Mateusz Machała zakwalifikował się do etapu finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg” Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki w finałowych zmaganiach!!!

Językowe sukcesy!

W dniu 8 kwietnia br. nasi uczniowie wzięli udział w finale konkursu z języka angielskiego i niemieckiego organizowanego przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Mistrzowie słowa!

Kulturalna dyskusja na tematy społeczno-prawne oraz historyczne jest dziś bardzo potrzebna. Dlatego nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Instytutu Pileckiego „ Ad vocem”.

Ania Laureatką „Okawango” 2021/2022

W dniach od 3 do 6 kwietnia 2022 r. uczennica klasy 2 F, Anna Kareta, uczestniczyła w Finałowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „Okawango”, który odbył się w Europejskim Centrum Geologicznym w Chęcinach k. Kielc pod patronatem honorowym Uniwersytetu Warszawskiego.

Finalistka XLV Centralnej Olimpiady Języka Francuskiego

Magdalena Bisch z klasy 3W uzyskała tytuł Finalistki w III etapie (centralnym) XLV Olimpiady Języka Francuskiego. Tytuł FINALISTKI zwalnia z egzaminu maturalnego. W finale Olimpiady, Magda wykazała się znajomością języka francuskiego na poziomie C1 (ESOKJ) oraz znajomością dorobku kulturowego i cywilizacyjnego krajów francuskojęzycznych ze szczególnym uwzględnieniem literatury, sztuki, historii, geografii i polityki Francji.

Złoty medal dla 3R

30 marca 2022 klasa 3R wzięła udział w zorganizowanej przez Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego grze terenowej "Poznaj UŚ". Grupa miała okazję zapoznać się z meandrami funkcjonowania osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także osób niedostosowanych społecznie.

Młodzież zapobiega pożarom

W dniu 18 marca odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Troszok z klasy II F i Amelia Marek z klasy 1F.

Your Europe, Your Say! Wizyta gościa

Dnia 18 marca w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, który działa jako organ doradczy przy Unii Europejskiej. Pan Krzysztof Pater przedstawił uczniom klasy 3S o profilu społeczno-prawnym zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz EKESu, a także wprowadził temat dezinformacji, z którym mierzymy się każdego dnia.

Mistrz Języka Angielskiego

W dniu 17 marca 2022 roku sześcioro upartych młodych ludzi wzięło udział w 5 etapie szkolnego konkursu "Mistrz Języka Angielskiego Kopera". Podziwiamy ich systematyczność!

Konkurs LabTest

Diagnostyka Laboratoryjna jest ważnym ogniwem w procesie diagnozowania i leczenia pacjenta oraz funkcjonowania zakładów ochrony zdrowia, dlatego aby poszerzyć wiedzę z tej dziedziny dnia 11.03.2022r. uczniowie klas 3F i 3P wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „LabTest” zorganizowanym przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych CM UMK”.

Konkursu o Ignacym Łukasiewiczu

9 marca w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu na prezentację o Ignacym Łukasiewiczu. Łukasiewicz znany jest przede wszystkim jako wynalazca lampy naftowej, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, jest również pionierem przemysłu naftowego w Europie.

Your Europe, Your say!

„Your Europe, Your Say!” (Twoja Europa – Twoje Zdanie) to wydarzenie, które odbywa się co roku, a jest organizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działającym przy Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Międzynarodowy Tydzień Geomorfologii

W przyszłym tygodniu zapraszamy do świętowania z nami tygodnia geomorfologii. Zobaczcie, co przygotowali dla Was z tej okazji badacze WNP UŚ

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego!!

Decyzją Komisji Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego uczennica klasy 2 f, Anna Kareta, zakwalifikowała się do etapu finałowego IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „Okawango” 2021/2022.

Etap centralny OJF!!!

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3W Magdalena Bisch awansowała do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego!!!

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W ostatni weekend miały miejsce regionalne zmagania w jednej z najstarszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczeń naszej szkoły Mateusz Machała (3S) zajął w nich fantastyczne 5 miejsce.

Srebrny judoka!!

23.01.2022 w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów, Młodzików i Dzieci Starszych w judo. Uczeń klasy 2F Aleksander Kurdun odniósł kolejny sukces zdobywając w tych Mistrzostwach srebrny medal w kat. wagowej 66 kg.

Wirtualna podróż do kantonu Schwyz

W środę 19.01.2022 r. uczennice klasy 1b Lena Bereza i Maja Waligórska wzięły udział w warsztatach „Schweiz-Kantonenland, czyli wędrówka po Kantonach”. Tematem przewodnim był jeden z kantonów Szwajcarii – Schwyz: jego geneza, historia, położenie geograficzne, życie kulturalne.

Alfikowy kwartet

Znane są wyniki XXVII edycji konkursu Alfik Matematyczny. Z przyjemnością informujemy o sukcesach odniesionych w tym konkursie. Nadia Heller z klasy 1D uzyskała nagrodę rzeczową za pierwszą lokatę w województwie i dziewiątą w kraju. Bardzo dobre wyniki w konkursie uzyskały: Zuzanna Zorychta z klasy 1D i Wiktoria Bartek z klasy 3U.

Absolwenci śpiewają

Zaczęło się w 2016 r. od Eweliny Knopek - wówczas uczennicy naszego LO . 12 grudnia z grupą przyjaciół (np.J.Probosz) stworzyła zespół muzyczny Ahawa - co z hebrajskiego znaczy "miłość".

Diamentowy Indeks AGH z matematyki

Pod okiem Pani Dyrektor Reginy Rakowskiej szlifujemy diament matematyczny jakim jest Paweł Trojan z 3T! Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za kolejny etap 🙂

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Mateusz Machała awansował do II etapu w jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Diamentowy Indeks AGH z fizyki

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły z klasy IID Daniel Heczko, pod opieką Pani Marzanny Dordy, zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o UE

Uczniowie klasy 3 S (profil społeczno – prawny) Mateusz Machała i Oskar Kasperczyk awansowani do II etapu Olimpiady Wiedzy o UE.

Mistrzostwa Kopera w Programowaniu

Zwycięzcą zawodów został uczeń klasy 3T Igor Kowalczyk. 2 miejsce Jakub Śliwka, klasa 3T 3 miejsce Jakub Cholewka, klasa 2D Gratulacje!!!