Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Zuzia w FINALE Ogólnopolskiego Konkursu z chemii!!

Opublikowano wyniki 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Konkurs jest organizowany przez wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zuzanna Kusz z klasy 2 u została zakwalifikowana do finału który odbędzie się w marcu w Krakowie. GRATULUJEMY!!!!!

Dla uczniów Kopera Europa jest prosta.

W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w dwóch olimpiadach o tematyce unijnej: Olimpiadzie Wiedzy o UE, organizowanej przez COPTIOSH w Białymstoku oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”, organizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct .

Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna

Kornelia Rucka w II Etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Po napisaniu świetnej pracy „Śladami historii i natury – wycieczka krajoznawcza po gminie Brenna” Kornelia Rucka z klasy 2r dostała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

Mistrz Języka Angielskiego

22 kwietnia 2021 grupa 9 uczniów brała udział w ostatnim, ustnym etapie konkursu szkolnego Mistrz języka angielskiego Kopera. Zwycięzcami konkursu zostali: Laura Sędek - klasa 2T Natalia Wilk - klasa 3A Dawid Kacza - klasa 3D

Osobiste wspomnienia o Bolesławie Chamocie

Bolku, nie zagramy już kolejnej partii … Rozegraliśmy ich wiele, w różnych miejscach, najczęściej jednak w szkole, Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w którym rozpocząłeś pracę w połowie lat siedemdziesiątych minionego wieku, jako doświadczony już nauczyciel. Ja miałem wtedy zaledwie kilkuletni staż pracy w szkole.

Światowy Tydzień przedsiębiorczości

Zapraszamy na Światowy Tydzień przedsiębiorczości. Czytaj dalej...

Wizyta Liama Waddingtona w klasie 2S

Klasa 2S miała dziś okazję dowiedzieć się jak wygląda życie we współczesnej Wielkiej Brytanii, gdyż na lekcji wychowawczej gościliśmy Liama Waddingtona,

Agnieszka jest pierwsza!!!

Mamy Warszawę! Zaczęło się od eliminacji szkolnych w Konkursie Wiedzy Biblijnej Stowarzyszenia "Civitas Christiana", w którym wzięły udział Kinga Białek z 1c i Agnieszka Gaszczyk z 3a.

Open Doors

Początki Open Doors sięgają 1955r. W Warszawie byli ludzie, którzy pomagali cierpiącym ucisk i prześladowanie z powodu wierności Chrystusowi. Tylko nieliczni wiedzą, że wśród nas żyli i nadal żyją osoby, które czynnie były zaangażowane w pomoc chrześcijanom żyjącym za Żelazną Kurtyną.

Paula zwycięża w Krakowie

W tym roku szkolnym mimo pandemii i utrudnień w bezpośrednich kontaktach udało się przeprowadzić XVI edycję Konkursu: "Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Z naszej szkoły najwyższą lokatę: III miejsce w kategorii plastycznej zdobyła Paula Jałowiecka z kl.2a.

Chemiczni stypendyści

Młodzież Kopera co roku ubiega się o stypendium dla zdolnych uczniów „Nauka droga do sukcesu”. Dzięki temu doskonalą swoje umiejętności matematyczne, przyrodnicze bądź językowe. Przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów:

Sukcesy Naszych uczniów!!!

W dniu 16 czerwca br. (w formie online) odbył się finał Konkursu Debat Oksfordzkich dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego "Proszę mi nie przerywać". Konkurs został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Katowice przy współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach.

XVIII Wojewódzki Konkurs o UE

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum Mateusz Machała i Oskar Kasperczyk (klasa 1S) zajęli drugie miejsce w drużynowym XVIII Wojewódzkim Konkursie o UE. Serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Organizacja Frankofonii ma w tym roku 50 lat. Ten jubileusz można świętować także w domu:) Jak? Możesz stworzyć francuski klimat 🇫🇷, zaaranżować ciekawy kącik kojarzący się z językiem i kulturą francuską - zrób zdjęcie, nadaj mu tytuł, podpisz i prześlij na adres: francuskiwmoimdomu@gmail.com do 24 maja 2020. Do zabawy zapraszamy wszystkich uczniów. Będą nagrody !

Złoty Indeks Akademii WSB

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Bartosz Nikiel, otrzymał „Złoty Indeks Akademii WSB”, uprawniający do bezpłatnych studiów stacjonarnych rozpoczynających się w roku akademickim 2020/2021.

Diamentowy Indeks AGH

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Agnieszka Grzonka z klasy 3D została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH" z matematyki. Gratulujemy!!

KONKURSY CHEMICZNE

Ucieszyła nas wiadomość o tytule laureata w dziedzinie chemii dla Ryszarda Siedleckiego w Ogólnopolskim Konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” a tu kolejne bardzo dobre informacje!! Laureatami XIV Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii zostali Jan Waszut oraz Ryszard Siedlecki. Konkurs jest organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Projekt Łączka

Trudny czas pandemii trwa, ale zanim rozpoczął się na dobre nasi uczniowie biorący udział w projekcie "Łączka" już po raz drugi stworzyli film, który rywalizuje w konkursie organizowany przez IPN.

Rekolekcje on-line

19 marca 2020roku miały się odbyć rekolekcje wielkopostne, ale z wiadomych względów wszystko potoczyło się inaczej. Jeżeli chcecie, proponujemy wam w zbliżającym się tygodniu wysłuchanie nauk rekolekcyjnych w nieco innej, ale z pewnością ciekawej formie:

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 28 lutego w OSP Bobrek odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Udział wzięły w nim dwie uczennice naszego liceum: Niedzielska Małgorzata z kl.IW i Wilk Natalia z kl.IIA.

JAK PISAĆ KSIĄŻKI....

Historia nie ma nam dawać setek dat do ,,wykucia’’, ale ukazać opowieści, przy których możemy się uśmiechnąć, zrozumieć przeszłość oraz być krytycznym wobec teraźniejszości - mówił na spotkaniu z uczniami naszej szkoły dr Michael Morys-Twarowski, który zagościł w murach naszej szkoły

Polskie imperium

Pod takim tytułem odbył się w auli naszego Liceum wykład Michaela Morysa- Twarowskiego w czwartek 20 lutego dla klas 1W, 1P, 2B i 3A. Na zaproszenie p.Doroty Kani uczniowie mogli spotkać się z autorem książek: "Polskie imperium"(2016r), która zaraz stała się na rynku bestselerem, osiągając nakład 35.000sztuk, oraz innych np. "Narodziny potęgi" i "Przedmurze cywilizacji".

Talenty złowione!

Po raz XXV odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny organizowany przez Łowców Talentów Jersz. Konkurs jest wykorzystywany jako instrument motywujący młodzież do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Konkurs Biblijny Jonasz

Dnia 13.02.2020 w naszej szkole odbył się I etap XXIII Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny Jonasz, w którym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu przeszły dwie osoby: Patrycja Grochowska i Anita Żertka

Twój Zawód Przyszłości

Czy zastanawiasz się często, kim będziesz za dekadę? Czy perspektywa świata za kolejne dziesięć lat powoduje u Ciebie burzę pomysłów? Jak widzisz swoją karierę w roku 2030 - co nowa era technologii będzie mieć dla Ciebie w zanadrzu?

Łączka i inne miejsca poszukiwań

W środę 29.01.2020 r. uczniowie naszej szkoły udali się na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu edukacyjnego "Łączka i inne miejsca poszukiwań|". Tym razem zajęcia prowadziły pani dr Magdalena Krajewska-Naczelnik Wydziału Identyfikacji, Joanna Trębicka oraz Angelika Słodka będące antropologami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

THE BENDS

Pierwszym sukcesem "The Bends" jest zakwalifikowanie się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Niemiecki mu nieobcy!!

Miło nam poinformować, iż w dniu 08.01.2020 r. odbył się II etap XIII Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu, w którym uczeń klasy 3c Wojciech Pietraszko zajął pierwsze miejsce,