II LO Cieszyn

 e-dziennik
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Szczepienia
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Na czym polegają mediacje?

Jak je skutecznie prowadzić i w jakich sprawach? Na te i inne pytania odpowiadali uczniom klasy I b i II c podczas warsztatów mediator Pani Beata Branc - Gorgosz oraz radca prawny Pan Maciej Niwiński. Uczniowie pod okiem profesjonalistów mogli też wcielić się w rolę mediatora i przeprowadzić mediacje.

Msza św.na zakończenie roku szkolnego

W piątek, 25 czerwca na Mszy św. o godzinie 8.00 w kościele pw.św.M.Magdaleny podziękujemy Bogu za miniony rok pracy zdalnej i stacjonarnej w szkole. Zapraszamy serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców. Katecheci

Z wirtualną wizytą w Salzburgu

W środę 24 lutego 2021 r. nasze Liceum gościło – za pośrednictwem mediów elektronicznych – uczniów szkół podstawowych (wraz z ich opiekunami – germanistami) z całego województwa śląskiego. Wszystko to za sprawą projektu z języka niemieckiego: „Austria-Land, czyli wędrówka po landach” – Edycja III: Miasta.

Konkurs fotograficzny „Wiosenne inspiracje”

Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym Wiosenne inspiracje Wystarczy wykonać fotografię z motywem wiosny i odesłać ją na wskazany w regulaminie adres e-mailowy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu. Zachęcamy do udziału!

Mistrz Języka Angielskiego

22 kwietnia 2021 grupa 9 uczniów brała udział w ostatnim, ustnym etapie konkursu szkolnego Mistrz języka angielskiego Kopera. Zwycięzcami konkursu zostali: Laura Sędek - klasa 2T Natalia Wilk - klasa 3A Dawid Kacza - klasa 3D

Poszukiwań ciąg dalszy...

Mimo pandemii uczniowie naszej szkoły kontynuują działania w ramach w projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań…”. Wykorzystując możliwości nauki zdalnej, poznają tajniki pracy historyka genealoga, cenną informacją są filmy instruktażowe z prac prowadzonych przez IPN.

Nasza Olimpijka

Kornelia Rucka z klasy 2r wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. W sobotę 06.02.2021 w Chorzowie w ścisłym reżimie sanitarnym (dezynfekcja, maseczki, zachowane odległości) Kornelia zmierzyła się z bardzo trudnym testem, w którym rozwiązywała szereg zadań z zakresu geografii fizycznej świata i Polski oraz geografii społeczno-ekonomicznej i politycznej.

KONCERT WALENTYNKOWY

Miał być, ale wszystko pokrzyżowała pandemia. Zdalne nauczanie, prób nie można zrobić, teatr zamknięty, etc. Jednak organizatorzy nie odpuszczali, przecież to nasza wizytówka. Czy możemy sobie wyobrazić Walentynki bez tej imprezy??? Poza tym co jakiś czas ktoś dzwonił i pytał: "To będzie KONCERT czy nie?" Dlatego wykorzystaliśmy dobrodziejstwa techniki i zobaczcie sami

Sukces Oskara!

Uczeń klasy 2 o profilu społeczno-prawnym Oskar Kasperczyk awansował do etapu ustnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów na eliminacjach pisemnych II etapu, Oskar znalazł się wśród najlepszych Olimpijczyków województwa śląskiego!

Sukces w konkursie literacko-plastycznym!

W ubiegłym miesiącu 4 uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Ważne... Najważniejsze", zorganizowanym przez Wielki Test Edukacyjny. Konkurs skłaniał do refleksji na temat tego, co podczas pandemii stało się dla nas najważniejsze. 8 kwietnia ogłoszone zostały wyniki, które wyłoniły zwycięzców. Laureatką II miejsca w konkursie plastycznym została uczennica naszej szkoły, Oliwia Hatlas z klasy 1A. Reszcie dziewcząt należą się także wielkie gratulacje! Nadii Pietrzyk i Amelii Szturc za wykonanie prac plastycznych oraz Aleksandrze Bednarz za napisanie tekstu literackiego.

Koncert-Koronawirus-Koncentratory

W tym roku nie zagramy Koncertu Walentynkowego, ale bardzo chcielibyśmy w okresie pandemii wesprzeć ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu COVID-19, więc praktycznie wszystkie nasze rodziny, bliskich, przyjaciół, sąsiadów. Chcielibyśmy zakupić koncentratory tlenu do magazynu Hospicjum i dlatego zwracam się z prośbą do każdego, kto może nam pomóc finansowo albo rozpowszechniając akcję zarejestrowaną na portalu zrzutka.pl

Łączka i inne miejsca poszukiwań

Łączka i inne miejsca poszukiwań - projekt, który ma na celu propagowanie poszukiwań ofiar reżimów komunistycznych i nie tylko. Ciekawe zadania, które mieli wykonać uczestnicy zachęciło szóstkę licealistów naszej szkoły do wzięcia udziału.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA PLAKAT

Konkurs skierowany jest do wszystkich Uczniów Szkoły. Szczegóły konkursu w regulaminie Prace należy przesłać do 23 kwietnia 2021 r.

Karol Skiba w finale Ogólnopolskiej Olimpiady

Znamy już wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Na liście finalistów z przedmiotu matematyka znalazł się uczeń klasy 3D – Karol Skiba. Karolowi gratulujemy i życzymy sukcesu w finałowych zmaganiach!

SREBRNY MEDAL DLA KOPERNIKA

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł:"Srebrna Szkoła 2021"

CAŁY CIESZYN CZYTA......

ZACHĘCAMY! Dołącz do akcji #CAŁY CIESZYN CZYTA DZIADKOM. Przez cały styczeń zbieramy książki z lat młodości naszych dziadków, będą one tworzyć biblioteczkę dla pensjonariuszy Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i Domów Pomocy Społecznej w Cieszynie.

Prace plastyczne naszych uczniów

Zapraszamy do oglądania

Sukcesy w konkursie gwarowym!!

Uczennice naszej szkoły z klasy 1A brały udział w konkursie gwarowym ,,Godka stela czyli Słowna zabawa góralską gwarą" organizowanym przez Wojewódzką Pedagogiczną Bibliotekę w Bielsku Białej. Konkurs polegał na przetłumaczeniu tekstu z gwary na język współczesny. Jak to godają nie było łatwo, ale się udało! Dziewczyny osiągnęły sukces, Weronika Brudny została laureatką - zajęła 1 miejsce, a Natalia Górniok otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Czytając… nigdy nie będziesz samotny

„Read… so you never feel alone” - to tegoroczne hasło "Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich".

Let’s break stereotypical thinking

Rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany w ramach projektu Erasmus+ „Let’s break stereotypical thinking”. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu pod wybranym dowolnie wybranym hasłem: „Let’s beak stereotypical thinking”, „We are different but together”, „Better multicultural understanding through music and art.”

Wsparcie dla Hospicjum

W ramach Kampanii "POLA NADZIEI" klasa 1B pomogła w przygotowaniu paczek z okazji tegorocznego Dnia Dziecka dla dzieci osieroconych z Hospicjum im.Łukasza Ewangelisty. Hospicjum opiekuje się i wspiera 19 takich osób, a ponieważ w tym roku nie odbyła się wycieczka, ta miła niespodzianka ucieszyła podopiecznych.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

W poniedziałek 1 lutego 2021r. zakończyliśmy pierwszy etap szkolnego konkursu "Szkolna Internetowa Gra Giełdowa". Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas o rozszerzeniu ekonomiczno-menadżerskim. Konkurs polega na inwestowaniu w akcje. Ceny kupowanych i sprzedawanych walorów są takie same jak na rzeczywistym rynku. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymał 20 000 zł (wirtualnie). W konkursie brało udział 40 uczniów naszej szkoły.

Konkurs fotograficzny: Wiosenne inspiracje

Laureaci: Miejsce I: Juroszek Magdalena (II LO) Szalbot Małgorzata (II LO) Miejsce II: Kiczek Aneta (II LO) Miejsce III: Maciąg Emilia (II LO).

Sukces w konkursie „ZDROWIE PO CIESZYŃSKU”

Uczennice naszej szkoły Olivia Braun z klasy 2R i Karolina Dynek z klasy 2S wzięły udział w konkursie „ZDROWIE PO CIESZYŃSKU” 2021.

Hodujemy kryształy!!

Uczniowie Kopera to prawdziwi hodowcy wyjątkowych kryształów!! 27.05.2021r. nasze piękne błyskotki wyruszyły w drogę do Chorzowa. Będą rywalizować o miano najpiękniejszego w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HODOWLI KRYSZTAŁÓW. Karolina Balcarek z 2u pracowała z uwodnionym siarczanem glinowo- potasowym, Justyna Macura z tej samej klasy wzięła na warsztat witaminę C, Mateusz Polok krystalizował sól Mohra, a Piotr Nowosielski z 1f i Weronika Damek z 2f otrzymali imponujące kryształki pięciowodnego siarczanu VI miedzi. Wyniki dopiero w czerwcu - trzymamy kciuki!!!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych...

WIARY, że pandemia szybko minie, NADZIEI, że się pozbieramy, MIŁOŚCI, która pozwoli wszystko przetrwać! życzą wszystkim katecheci

Szczepienia - tydzień informacyjny

W ramach tygodnia informacyjnego w szkołach, przedstawiamy opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji materiały dotyczące szczepień. Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

DEKLARACJA MATURALNA

Deklaracja maturalna Instrukcja

Sukces w ogólnopolskim konkursie LIPA

3 września zostały ogłoszone wyniki prestiżowego Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w tym konkursie. Do tegorocznych laureatek należą uczennice naszej szkoły – Natalia Pilch i Aleksandra Bednarz z klasy II a. Autorki pracowały pod opieką Pani dr Anny Waszut.

Chemia dla zrównoważonego rozwoju

Końcem września na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików "Chemia dla zrównoważonego rozwoju". Udział w konferencji wzięły 44 drużyny reprezentujące szkoły z całej Polski, które w ramach konferencji przygotowały postery tematyczne.

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Zapraszamy uczniów do udziału w X Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Tematem tegorocznej olimpiady jest „Zdrowie psychiczne wieku dorastania i dojrzałości z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19”

#ERASMUSDAYS: konkursu na plakat

Organizatorem konkursu jest II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie realizujące projekt Erasmus+ - „Les’s break stereotypical thinking„. Regulamin

JONASZ 2022

Zapraszamy wszystkich chętnych do konkursu biblijnego: "XXV Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs "JONASZ". W tym roku konkurs poświęcony jest Ewangelii św.Marka.

British Language and Culture Competition

Dnia 1 października w ramach Międzynarodowego Dnia Języków odbył się wewnątrzszkolny konkurs British Language and Culture. Uczniowie z klas drugich i trzecich, na których realizowane jest rozszerzenie z języka angielskiego musieli się zmierzyć z zadaniami na temat kultury i języka.

Jesiennie, z nadzieją

Naszedł czas kolejnej XXII Kampanii POLA NADZIEI, w której bierzemy udział od lat, aby przypominać sobie i innym, jak ważni są chorzy, potrzebujący i słabsi w naszym społeczeństwie. W Powiecie cieszyńskim uczestniczy w tej akcji ponad dwa tysiące osób w różnym wieku, w tym kl.2b z naszego liceum.

Czy będą dyskutować o klimacie?

W dniu 18 października br. uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Kareta (2 F), Urszula Myga (2 D), Szymon Horak (2 F), Wojciech Spandel (2 C) i Stanisław Wałga (2 D) pod kierunkiem nauczyciela geografii, pani dr Katarzyny Kasprowskiej-Nowak, przygotowali abstrakty naukowe swoich referatów na temat zmian klimatu w ujęciu interdyscyplinarnym.

A jednak awans!!

Decyzją Komitetu Naukowego Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Młodzi o klimacie 2021”, która odbędzie się w dniach od 9 do 10 listopada 2021 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, aż dwa zespoły uczniów z naszej szkoły (przygotowywane przez panią Katarzynę Kasprowską-Nowak) w składzie: Urszula Myga i Stanisław Wałga (z klasy II D) oraz Wojciech Spandel (z klasy II C), będą debatowały na tematy łączone ze zmianami klimatycznymi w ujęciu kompleksowym.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej

5 listopada odbył się pierwszy etap konkursu chemicznego, w którym oczywiście udział wzięli nasi uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Polok z 3F, Anna Bolik, Wiktoria Czakon i Piotr Nowosielski z 2F. Wszyscy awansowali do drugiego etapu Olimpiady! GRATULUJEMY!!!!

Es war eine geile Zeit…

Często mówi się, że każdy śpiewać może, ale czy na pewno po niemiecku? W cieszyńskim Koperze jak najbardziej! W dniu 10.11.2021 r. odbył się w raciborskim Młodzieżowym Domu Kultury 20. Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy pierwszej o rozszerzeniu językowo-turystycznym. Marlena Tymon i Karolina Farana, bo o nich mowa, wykonały w duecie piosenkę Julii „Geile Zeit”, która dała im zwycięstwo w konkursie. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny występ w przyszłym roku.

Pamiętamy 13.12.1981!

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie bierze udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”.

XVI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

Dnia 15 listopada 2021r. o godz. 12:00 w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny ,,Bóbr”. Przez 60 minut uczniowie klas: 2D, 3D, 3T rozwiązywali zadania konkursowe.

Mistrz Języka Angielskiego Kopera

W poniedziałek 17 listopada, ku naszej ogromnej uldze, odbył się kilkukrotnie przekładany ze względów epidemiologicznych, pierwszy etap szkolnego konkursu Mistrz Języka Angielskiego Kopera.

Turniej Trójgamiczny

W poniedziałek 15.11.2021 drużyna z naszej szkoły reprezentowała nas w Warszawie podczas ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Turniej Trójgamiczny". Konkurs ten ma na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych tematem tworzenia gier wideo. Nasz zespół zaproponował storzenie gry pt. "Potomkini ciemności".

Sukces w XLIV Olimpiadzie Języka Francuskiego

Magdalena Bisch z 3W i Grzegorz Marekwica z 3R awansowali do etapu okręgowego XLIV Olimpiady Języka Francuskiego!! Serdecznie gratulujemy!!

LIPA 2021

Uczennice naszej szkoły, Aleksandra Bednarz i Natalia Pilch, uzyskały tytuł laureata w XXV Ogólnopolskim i XXXIX Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2021.

Złoty indeks Politechniki Śląskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". Szczegóły tutaj