II LO Cieszyn

Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
Szczepienia
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Zapraszamy na dni otwarte szkoły

Zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z opiekunami na "Dni otwarte szkoły", Warsztaty co piątek od godziny 14.00. Szczegóły i tematyka warsztatów tutaj

Rekrutacja 2022/2023

Nastąpiło uruchomienie elektronicznej platformy naboru na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat Instrukcja: Jak zostać uczniem naszej szkoły?II LO CIESZYNTWÓJ PIERWSZY WYBÓR

Matura z INFORMATYKI

Sprawdzanie komputerów przed egzaminem z informatyki odbędzie się w dniu 19 maja 2022r. (czwartek) o godz. 13:30. Zdający sprawdza, w ciągu jednej godziny, poprawność działania komputera, na którym będzie zdawał egzamin, i wybranego przez siebie oprogramowania.

DNI OTWARTE

Cykl Dni Otwartych powoli dobiega końca. Ostatni piątek kwietnia spędziliśmy wraz z uczniami klas językowych, natomiast miniony piątek na zajęciach rozszerzenia politechnicznego.

KLASY MATURALNE UKOŃCZYŁY SZKOŁĘ

W dniu 29 kwietnia 2022 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 dla klas maturalnych. W czasie uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką pani Patrycji Łyżbickiej. Dyrektor szkoły – pani Regina Rakowska w swoim wzruszającym wystąpieniu pożegnała maturzystów, życzyła powodzenia na egzaminach oraz zachęcała uczniów by mierzyli wysoko i realizowali swoje marzenia.

Spotkanie z policjantem

W dniach 4 – 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji. W cyklu zajęć udział wzięło 245 uczniów spośród 10 klas.

DNI OTWARTE

Kolejne spotkanie z ósmoklasistami w ramach Dni Otwartych za nami. Tym razem spotkaliśmy się w klasie ekonomiczno-menadżerskiej. Fajnie, że byliście z nami:) W najbliższy piątek widzimy się w klasie językowej. Zapisy telefonicznie. Zaczynamy punktualnie o 14:00

Teatr Těšínské Divadlo Przyjaciele

21 kwietnia 2022 r. nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Teatrem w Czeskim Cieszynie (Teatr Těšínské Divadlo Przyjaciele Česká scéna-Scena Polska-Scena Bajka). W ramach tego projektu będziemy mieli okazję nie tylko uczestniczyć w spektaklach teatralnych, ale także zwiedzić budynek teatru i wszystkie jego niezwykłe pracownie, ale także brać udział w warsztatach, m.in. aktorskich i dziennikarskich i wykładach.

Telefon zaufania

Od 2020 r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

Open Doors w Koperze

Po raz kolejny gościliśmy w Koperniku przedstawicieli organizacji "Open doors" - działającej na rzecz prześladowanych na całym świecie chrześcijan. Nasi uczniowie mogli się dowiedzieć, że nie zawsze ich rówieśnicy w Iranie, Kolumbii czy np. Korei Północnej mogą swobodnie uczyć się, słuchać muzyki, a nawet posiadać swoje telefony.

DNI OTWARTE SZKOŁY

Za nami koleje warsztaty w ramach dni otwartych w naszym liceum. Tym razem liczne grono 8-klasistów uczestniczyło w zajęciach z j. polskiego, j. angielskiego, historii i WOSu.

Your Europe, Your Say

Certyfikat dla naszej szkoły za uczestnictwo w wydarzeniu online prowadzonych przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działający przy Unii Europejskiej. Zuzia Chmiel, Emilia Dziadek oraz Adam Tyska brali udział w wydarzeniu w tym roku poświęconym fake news.

Wehikuł Czasu

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Kopiści z Kopera

W czwartek 7 kwietnia 2022 uczestnicy koła bibliotecznego i grupy "Arte..." wzięli udział w popołudniowych warsztatach Książnicy Cieszyńskiej pt. "Książka w Starożytności. Od kamienia i tabliczki drewnianej do tabliczki glinianej".

Kurs przygotowujący do klasy dwujęzycznej

Zapisy na kurs przygotowujący do sprawdzianu kompetencji językowych do klasy dwujęzycznej (język angielski) tylko do piątku 8 kwietnia 2022 r.. Szczegóły tutaj

Zbiórka żywności dla uchodźców z Ukrainy

W naszej szkole od środy 5 kwietnia rozpocznie się zbiórka żywności dla naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy szukają u nas schronienia. Ostatnimi czasy przybywa ich do nas coraz więcej, niestety brakuje wielu produktów aby mogli coś zjeść po długiej i wyczerpującej uciecze przed wojną.

Pierwsza część Dni Otwartych za nami

W piątek (1.04.22) mogliśmy zobaczyć jak wyglądają zajęcia na naszym „bio-chemie”. Liczna grupa ósmoklasistów stawiła czoła matematycznym, biologicznym oraz chemicznym wyzwaniom, a to wszystko w asyście uczniów z Kopera.

NAGRODA DLA SZKOŁY ROKU

Pani Dyrektor Regina Rakowska odebrała dziś w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim nagrodę dla Szkoły Roku. II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wygrało plebiscyt na SZKOŁĘ ROKU w powiecie cieszyńskim dzięki Waszym głosom! Dziękujemy! ❤️

Ach! Wiosna!

I przyszła, i usiadła, przed naszą szkołą, centralnie. Możemy podziwiać ją w kępie żonkili kwitnących na rabacie przygotowanej jesienią w ramach Kampanii POLA NADZIEI.

Kościół w Australii

W czwartek, 24 marca 2022, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwartym spotkaniu z serii projektu "Perspektywa wiary" - tym razem nt. Kościoła katolickiego w Australii. Naszym gościem był pochodzący z Cieszyna, o. Krzysztof Sonek, dominikanin, który od 10 lat mieszka w Australii, zajmując się głównie pracą na Uniwersytecie w Melbourne.

7 sekretów zdanej matury

Dnia 21 marca 2022 klasy 3R i 3W wzięły udział w wykładzie "7 sekretów zdanej matury" przeprowadzonym przez dr Edytę Nowak-Żółty z cieszyńskiej Akademii WSB w ramach cyklu "Otwarta Akademia Nauki".

PAMIĘTAMY

W niedzielę, 20 marca 2022 r. w Cieszynie odbył się uroczysty Apel pod Wałką przy Pomniku Pomordowanych w 1942 roku w 80-tą rocznicę zamordowania 24 żołnierzy ZWK AK przez niemieckiego okupanta.

Wolontariat #SzkołaDlaWas

Ministerstwo Edukacji i Nauki zwraca się do osób zainteresowanych udzieleniem pomocy dzieciom i młodzieży - uchodźcom z Ukrainy w formie wolontariatu edukacyjnego o rejestrację w bazie danych stworzonej w ramach akcji #SzkołaDlaWas. Link do formularza internetowego służącego zbieraniu zgłoszeń wolontariackich: formularz

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" we wtorek 1 marca w cieszyńskim ratuszu odbył się wykład pani Haliny Szotek upamiętniający ofiary przeprowadzonych w tym miejscu w 1946 r. procesów politycznych.

POMOC DLA UKRAINY

Od 1 – 3 marca br. (tj. od wtorku do czwartku), w naszej szkole odbędzie się zbiórka – na pomoc Ukrainie Szczegóły tutaj

FASCYNUJĄCY ŚWIAT BIOMATERIAŁÓW

Nasze biol-chemy (i nie tylko) wysłuchały wykładu pani doktor Moniki Gołdy-Cępa z Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczący biomateriałów. Biolodzy, chemicy i inżynierowie tworzą nowe materiały dla medycyny, ułatwiają ludziom życie, podtrzymują funkcje tkanek, które tracimy oraz tworzą z ludzi CYBORGÓW! FASCYNUJĄCE!

James Bond i muzyka brytyjska

W zeszłym tygodniu klasy 1a, 1g, 2b i 3b wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Mark’a Wills’a – nauczyciela z Anglii, który pracował już w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Meksyk i Polska. Mark jest lingwistą, miłośnikiem muzyki i piłki nożnej, a w swojej pracy łączy naukę języka z nauką o kulturze.

Kościół na Węgrzech - spotkanie online

We wtorek, 1 lutego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu online w ramach katechetycznego projektu "Perspektywa wiary".

Współpraca z Akademią WSB

Umowa o współpracy z Akademią WSB jest sformalizowaniem trwającej już od kilku lat współpracy z tą uczelnią. Dokument podpisały Pani Dyrektor Regina Rakowska i Prodziekan Akademii WSB dr Edyta Nowak-Żółty. Tym samym II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie dołączyło do Klubu Szkół Partnerskich Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, a nasi uczniowie będą mogli korzystać z laboratoriów i zaplecza dydaktycznego uczelni.

SREBRNY MEDAL DLA KOPERNIKA

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II LO im. M. Kopernika w Cieszynie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł:"Srebrna Szkoła 2022"