Rekrutacja
 e-dziennik
 Sport w szkole
 Biblioteka
Projekty
Erasmus+
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA II
Patronaty naszej szkoły
 Stypendia
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
DOCUMASTER
Geografia

Europejski Dzień Języków

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way."

Odwiedziny absolwentów

W piątek 23 września odwiedzili nas absolwenci naszego liceum, którzy mogli się podzielić z tegorocznymi maturzystami swoim doświadczeniem oraz wiedzą o studiach na wielu kierunkach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dnia 1 września 2022 w auli naszej szkoły odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Gdy wybiła godzina 10.00 uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami i szanowną dyrekcją zajęli miejsca. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Regina Rakowska, która wprowadziła nieco niepewnych uczniów w system nauczania oraz zasady panujące w szkole.

eMOCje w Głowie

Nasza szkoła dołączyła do tysiąca innych szkół z całej Polski realizując projekt „eMOCje w GŁOWIE”.

Stypendia Starosty rozdane!

W dniu 28 czerwca 2022 r. Pan Starosta Mieczysław Szczurek wręczył wybitnym uczniom powiatu cieszyńskiego stypendia. Wśród pięciorga nagrodzonych znaleźli się dwaj nasi uczniowie - tegoroczni absolwenci - Mateusz Machała z 3S oraz Paweł Trojan z 3T. Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 dla klas pierwszych, drugich i trzecich rozbrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym. Była to dla nas - uczniów, okazja szczególna. Oznaczała bowiem koniec codziennej pracy szkolnej i początek wakacji - okresu, w którym nauka z obowiązku zmienia się w coś, co robimy z własnej woli i chęci. Samą ceremonię zakończenia uświetniło przemówienie Pani Dyrektor Reginy Rakowskiej oraz program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów pod opieką p. Dawida Czakona.

Let’s go out – time to move!

„Let’s go out – time to move!” to tytuł międzynarodowego projektu eTwinning, który był realizowany przez 15 uczniów klasy 1B od października do maja w roku szkolnym 2021/2022.

Zajęcia CLIL

W naszej szkole prowadzone są zajęcia metodą CLIL, czyli zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe. W marcu Pani Aleksandra Cieślar przygotowała i przeprowadziła grę terenową po Cieszynie dla uczniów z Polski, Hiszpanii i Włoch, uczestniczących w projekcie ’Let’s break stereotypical thinking’.

List otwarty - Těšínské Divadlo

Droga Pani Małgorzato. Piszę w imieniu uczniów oraz organizatorów XXIV Koncertu Walentynkowego organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, czytaj dalej...

Arte z przesłaniem w cieszyńskich SP4 i SP1

W poniedziałek (20 czerwca) Grupa "Arte z przesłaniem" przeprowadziła warsztaty z teatrzyku Kamishibai dla uczniów klas 4-6.

Dziewczyny z Kopernika

Wspólny dialog w czterech językach, czyli (nie) zwyczajne sąsiedzkie rozmowy. W dzisiejszych czasach każdy ma szansę usłyszeć język ukraiński lub rosyjski w swoim najbliższym otoczeniu. Naszych sąsiadów zza wschodniej granicy spotykamy teraz tak często, że różnice między nami zaczęły się zacierać. W tym wywiadzie pokażemy, że Ukraina nie zawsze jest bliźniaczo podobna do reszty krajów słowiańskich, mimo że łączy nas naprawdę wiele.

Wakacje…..słońce…...rozwaga

Zachęcanie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku, to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka.

Nawigacja na każdą pogodę

Nasza szkoła wzięła udział w programie mającym na celu wzmocnienie kondycji psychicznej uczniów.

List otwarty do Uczniów II LO

Drodzy i Szanowni, piszę, żeby Wam przekazać, że widziałam Wasz koncert 10 czerwca. Na zaproszenie Pani Dyrektor Reginy Rakowskiej przyjechałam z Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie na Koncert Walentynkowy pt. "Czas to miłość. Miłość to czas" wystawiony w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. czytaj dalej...

XXIV Koncert Walentynkowy

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z XXIV Koncertu Walentynkowego na portalu ox.pl

Koper - spełnieniem życiowego marzenia!

Zapraszamy na wywiad z Yasną!

IX Tydzień Konstytucyjny w Koperze

W ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy 3C o rozszerzeniu społeczno-prawnym uczestniczyli w zajęciach z mecenasem Radosławem Niwińskim w ramach IX Tygodnia Konstytucyjnego.

Koncert Walentynkowy 2022

Do zobaczenia w piątek!

Kto nie zna Jalo?

Zapraszamy do przeczytania wywiadu Uli Mygi z Jalo.

A student is like ...

Podobne porównania tworzyli uczniowie z klasy 2D podczas lekcji języka angielskiego. Inspiracją była natura i otoczenie naszej szkoły. Uczniowie stworzyli ciekawe, zabawne a czasem filozoficzne porównania.

Let’s break stereotypical thinking

Niecodzienne warsztaty odbyły się w piątek 26.05.2022 r. w naszej szkole. Spotkanie to związane było z podsumowaniem 3-letniego programu Erasmus+ pod tytułem Let’s break stereotypical thinking oraz spotkań międzynarodowych, które były integralną częścią tego projektu.

LIVE CLASSES z BBC

Tegoroczna edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego LIVE CLASSES dobiegła końca. Dzięki udziałowi w projekcie, nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez nauczycieli z Wielkiej Brytanii i mieli możliwość współpracy z uczniami z innych krajów Unii Europejskiej.

Dni otwarte za nami!

W miniony piątek spotkaliśmy się już ostatni raz w ramach cyklu "Dni Otwartych". Tym razem ósmoklasiści mogli wziąć udział w zajęciach w klasie dyplomatycznej, czyli jedynej klasie dwujęzycznej wśród szkół średnich naszego powiatu. Na uczniów czekały zajęcia z geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego oraz języka rosyjskiego.

Gadanie na śniadanie

W środę klasa 2B wzięła udział w Warsztatach Edukacji Międzynarodowej pt. Gadanie na śniadanie. Było to spotkanie online prowadzone w języku angielskim przez Wolontariusza Europejskiego Korpusu Solidarności - Samuela z Włoch, oraz uczestników programów zagranicznych z Tajlandii i Niemiec, uczęszczających od września do szkół ponadpodstawowych w Polsce.

DNI OTWARTE

Cykl Dni Otwartych powoli dobiega końca. Ostatni piątek kwietnia spędziliśmy wraz z uczniami klas językowych, natomiast miniony piątek na zajęciach rozszerzenia politechnicznego.

KLASY MATURALNE UKOŃCZYŁY SZKOŁĘ

W dniu 29 kwietnia 2022 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 dla klas maturalnych. W czasie uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką pani Patrycji Łyżbickiej. Dyrektor szkoły – pani Regina Rakowska w swoim wzruszającym wystąpieniu pożegnała maturzystów, życzyła powodzenia na egzaminach oraz zachęcała uczniów by mierzyli wysoko i realizowali swoje marzenia.

Spotkanie z policjantem

W dniach 4 – 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji. W cyklu zajęć udział wzięło 245 uczniów spośród 10 klas.

DNI OTWARTE

Kolejne spotkanie z ósmoklasistami w ramach Dni Otwartych za nami. Tym razem spotkaliśmy się w klasie ekonomiczno-menadżerskiej. Fajnie, że byliście z nami:) W najbliższy piątek widzimy się w klasie językowej. Zapisy telefonicznie. Zaczynamy punktualnie o 14:00

Teatr Těšínské Divadlo Przyjaciele

21 kwietnia 2022 r. nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Teatrem w Czeskim Cieszynie (Teatr Těšínské Divadlo Przyjaciele Česká scéna-Scena Polska-Scena Bajka). W ramach tego projektu będziemy mieli okazję nie tylko uczestniczyć w spektaklach teatralnych, ale także zwiedzić budynek teatru i wszystkie jego niezwykłe pracownie, ale także brać udział w warsztatach, m.in. aktorskich i dziennikarskich i wykładach.

Telefon zaufania

Od 2020 r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

Open Doors w Koperze

Po raz kolejny gościliśmy w Koperniku przedstawicieli organizacji "Open doors" - działającej na rzecz prześladowanych na całym świecie chrześcijan. Nasi uczniowie mogli się dowiedzieć, że nie zawsze ich rówieśnicy w Iranie, Kolumbii czy np. Korei Północnej mogą swobodnie uczyć się, słuchać muzyki, a nawet posiadać swoje telefony.

DNI OTWARTE SZKOŁY

Za nami koleje warsztaty w ramach dni otwartych w naszym liceum. Tym razem liczne grono 8-klasistów uczestniczyło w zajęciach z j. polskiego, j. angielskiego, historii i WOSu.

Your Europe, Your Say

Certyfikat dla naszej szkoły za uczestnictwo w wydarzeniu online prowadzonych przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny działający przy Unii Europejskiej. Zuzia Chmiel, Emilia Dziadek oraz Adam Tyska brali udział w wydarzeniu w tym roku poświęconym fake news.

Wehikuł Czasu

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Kopiści z Kopera

W czwartek 7 kwietnia 2022 uczestnicy koła bibliotecznego i grupy "Arte..." wzięli udział w popołudniowych warsztatach Książnicy Cieszyńskiej pt. "Książka w Starożytności. Od kamienia i tabliczki drewnianej do tabliczki glinianej".

Kurs przygotowujący do klasy dwujęzycznej

Zapisy na kurs przygotowujący do sprawdzianu kompetencji językowych do klasy dwujęzycznej (język angielski) tylko do piątku 8 kwietnia 2022 r.. Szczegóły tutaj

Zbiórka żywności dla uchodźców z Ukrainy

W naszej szkole od środy 5 kwietnia rozpocznie się zbiórka żywności dla naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy szukają u nas schronienia. Ostatnimi czasy przybywa ich do nas coraz więcej, niestety brakuje wielu produktów aby mogli coś zjeść po długiej i wyczerpującej uciecze przed wojną.

Pierwsza część Dni Otwartych za nami

W piątek (1.04.22) mogliśmy zobaczyć jak wyglądają zajęcia na naszym „bio-chemie”. Liczna grupa ósmoklasistów stawiła czoła matematycznym, biologicznym oraz chemicznym wyzwaniom, a to wszystko w asyście uczniów z Kopera.

NAGRODA DLA SZKOŁY ROKU

Pani Dyrektor Regina Rakowska odebrała dziś w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim nagrodę dla Szkoły Roku. II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wygrało plebiscyt na SZKOŁĘ ROKU w powiecie cieszyńskim dzięki Waszym głosom! Dziękujemy! ❤️

Ach! Wiosna!

I przyszła, i usiadła, przed naszą szkołą, centralnie. Możemy podziwiać ją w kępie żonkili kwitnących na rabacie przygotowanej jesienią w ramach Kampanii POLA NADZIEI.

Kościół w Australii

W czwartek, 24 marca 2022, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwartym spotkaniu z serii projektu "Perspektywa wiary" - tym razem nt. Kościoła katolickiego w Australii. Naszym gościem był pochodzący z Cieszyna, o. Krzysztof Sonek, dominikanin, który od 10 lat mieszka w Australii, zajmując się głównie pracą na Uniwersytecie w Melbourne.

7 sekretów zdanej matury

Dnia 21 marca 2022 klasy 3R i 3W wzięły udział w wykładzie "7 sekretów zdanej matury" przeprowadzonym przez dr Edytę Nowak-Żółty z cieszyńskiej Akademii WSB w ramach cyklu "Otwarta Akademia Nauki".

PAMIĘTAMY

W niedzielę, 20 marca 2022 r. w Cieszynie odbył się uroczysty Apel pod Wałką przy Pomniku Pomordowanych w 1942 roku w 80-tą rocznicę zamordowania 24 żołnierzy ZWK AK przez niemieckiego okupanta.

Wolontariat #SzkołaDlaWas

Ministerstwo Edukacji i Nauki zwraca się do osób zainteresowanych udzieleniem pomocy dzieciom i młodzieży - uchodźcom z Ukrainy w formie wolontariatu edukacyjnego o rejestrację w bazie danych stworzonej w ramach akcji #SzkołaDlaWas. Link do formularza internetowego służącego zbieraniu zgłoszeń wolontariackich: formularz

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" we wtorek 1 marca w cieszyńskim ratuszu odbył się wykład pani Haliny Szotek upamiętniający ofiary przeprowadzonych w tym miejscu w 1946 r. procesów politycznych.

POMOC DLA UKRAINY

Od 1 – 3 marca br. (tj. od wtorku do czwartku), w naszej szkole odbędzie się zbiórka – na pomoc Ukrainie Szczegóły tutaj

FASCYNUJĄCY ŚWIAT BIOMATERIAŁÓW

Nasze biol-chemy (i nie tylko) wysłuchały wykładu pani doktor Moniki Gołdy-Cępa z Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczący biomateriałów. Biolodzy, chemicy i inżynierowie tworzą nowe materiały dla medycyny, ułatwiają ludziom życie, podtrzymują funkcje tkanek, które tracimy oraz tworzą z ludzi CYBORGÓW! FASCYNUJĄCE!

James Bond i muzyka brytyjska

W zeszłym tygodniu klasy 1a, 1g, 2b i 3b wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Mark’a Wills’a – nauczyciela z Anglii, który pracował już w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Meksyk i Polska. Mark jest lingwistą, miłośnikiem muzyki i piłki nożnej, a w swojej pracy łączy naukę języka z nauką o kulturze.

Kościół na Węgrzech - spotkanie online

We wtorek, 1 lutego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu online w ramach katechetycznego projektu "Perspektywa wiary".

Współpraca z Akademią WSB

Umowa o współpracy z Akademią WSB jest sformalizowaniem trwającej już od kilku lat współpracy z tą uczelnią. Dokument podpisały Pani Dyrektor Regina Rakowska i Prodziekan Akademii WSB dr Edyta Nowak-Żółty. Tym samym II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie dołączyło do Klubu Szkół Partnerskich Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, a nasi uczniowie będą mogli korzystać z laboratoriów i zaplecza dydaktycznego uczelni.

SREBRNY MEDAL DLA KOPERNIKA

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II LO im. M. Kopernika w Cieszynie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł:"Srebrna Szkoła 2022"