Kolejny „Przystanek CZYTANIE” za nami...


  • „Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.”
    Tak można by streścić w jednym zdaniu poniedziałkową akcję – z dnia 29 października 2019 – „Przystanek czytanie”, z tym, że przysłowiowa góra ilustrowała naszych szkolnych czytelników a Mahomet zbiory biblioteczne. Dlaczego? Ponieważ paradoksalnie wszyscy, którzy tego dnia mieli zamiar wypożyczyć jakąś ciekawą lekturę nie musieli pokonywać kilku pięter, żeby ten zamiar zrealizować, ale literackie ciekawostki czekały na nich i były do zdobycia już przy wejściu głównym na parterze budynku szkolnego. Cieszy fakt, że na wypożyczenie książek skusiły się też osoby, które w ogóle nie miały tego dnia akurat tej czynności w planie!

    Akcję można zaliczyć do skutecznych, jednak warto podkreślić, że jej powodzenie było możliwe, dzięki dziewczynom z Koła Przyjaciół Biblioteki, które dały się poznać, jako wspaniałe popularyzatorki dobrej książki, a były nimi: Jagoda Niedoba, Paulina Wantulok oraz Agnieszka Jaworska z klasy 2B.

    Dziękujemy wszystkim za pozytywne nastawienie do pomysłu oraz za każde wypożyczenie. Oby udostępnione tym sposobem lektury okazały się wyjątkowo trafnym wyborem.

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl