PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO


 • 15 lutego 2017 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży”.
  W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu.
  I miejsce w kategorii: praca plastyczna w dowolnej technice - uzyskała Paulina Sikora z klasy 2F za pracę pt.: „Sachem w cyrku”.
  I miejsce w kategorii praca graficzna zajęła Klaudia Wilczek z ZSTiO w Skoczowie za pracę pt.: "Samotny latarnik? Samotny tułacz?"
  III miejsce w tej kategorii uzyskała Ksymena Pawłowska z klasy 3A za pracę pt.: „Śniący o Polsce” na podst. noweli „Latarnik”.
  Laureatami konkursu zostali również Jonatan Witoszek, Klaudia Wantulok, Martyna Lanc, Robert Worek, Paulina Piechaczek, Maria Mroziak - uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych.

  Wyróżnienia otrzymały: Dorota Brachaczek z kl. 2D za pracę pt. „Tchórzostwo despotycznego cesarza”, Anna Hatlas z kl. 2B za rysunek inspirowany powieścią „W pustyni i w puszczy”, pt. „Staś i Nel – troska, poświęcenie i przyjaźń” oraz Izabela Handzel i Agnieszka Żmija - uczennice okolicznych szkół naszego regionu.
  Gratulujemy laureatom!
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!
  W uroczystości udział wzięli m. in. : Pani Lilla Salachna-Brzoza – członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, Pani Maria Pindur – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz jurorzy: Pan Adam Molenda i Pani Aleksandra Mazur-Wilk – artyści plastycy.
  Literackie fragmenty tekstów Henryka Sienkiewicza, które były inspiracją
  do powstania prac plastycznych, zostały w piękny sposób zaprezentowane przez Martynę Miklusiak i Maksymiliana Dziergasa.
  Oprawę muzyczną przygotował zespół Unosonus w składzie: Sylwia Czerwińska, Marcin Bujok, Marzena Niemczyk, Oliwia Pajonk, Tomasz Roszkowski, Mariusz Bugała, Karolina Gawłowska – wokaliści oraz Natalia Pieszka – skrzypce, Anna Mszanik – flet poprzeczny, Wiktoria Budzińska – obój, Marcin Michalik – gitara, Robert Suchanek – gitara basowa, Jakub Pastuszka – perkusja, który wykonał kilka piosenek z filmów: „Ogniem
  i mieczem” oraz „Pan Wołodyjowski”.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się
  w przygotowanie i przebieg tego wydarzenia.
  Olga Białoń, Bożena Michalik

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl