Projekt „LEM”


 • Uczniowie odwiedzający w październiku bibliotekę szkolną zauważyli zapewne odmieniony wygląd czytelni.

  Stało się tak za sprawą wystawy pt.: „Lem” autorstwa Ewy Solarz, która została zrealizowana w ramach obchodów Roku Lema i ma na celu propagowanie twórczości wybitnego pisarza.

  Ekspozycja mogła zaistnieć w naszej bibliotece dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury, będącym organizatorem tego kulturalnego przedsięwzięcia. Projekt zawiera również scenariusze lekcyjne.

  Wystawa planszowa składa się z prac współczesnych polskich artystów, którzy specjalnie na tę okazję wykonali ilustracje plastyczne dziesięciu książek Lema. Grafiki zawierają kody QR z linkami do audiobooków (Audioteka i Amazon) z wybranymi fragmentami utworów. Dzięki czemu możemy jednocześnie oglądać i słuchać!

  Galerię stanowią prace następujących artystów: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska – Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski - Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińka. Wystawa została dodatkowo wzbogacona o grafiki Daniela Mroza współpracującego przez lata z pisarzem.

  Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/aktualnosci/-lem-wystawa-i-materialy-edukacyjne

  Zachęcamy do odwiedzin w czytelni, oglądania wystawy, słuchania audiobooków i wypożyczania książek Stanisława Lema!

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl