BOŻE NARODZENIE 2020


       Świętując kolejną pamiątkę narodzin Zbawcy świata, Jezusa Chrystusa życzmy sobie czasu przeżywanego mądrze, bez komercyjnej otoczki i banalizowania jego celu.

Pamiętajmy, że to nie chodzi o oczekiwanie na małego, potrzebującego naszej pomocy "Jezuska" (On jest, dokonał dzieła zbawienia na krzyżu, w związku z tym nie rodzi się co Wigilię! Przecież my sami obchodząc swoje urodziny też nie stajemy się uroczymi bobaskami i nie kładziemy się co roku do kołyski w niemowlęcych śpioszkach!), Okres Bożego Narodzenia to chwile kiedy możemy podziękować za ogromny dar Boga-Człowieka dla każdego kto wierzy w Jego realność, że pozwala nam nazywać siebie Jego przyjaciółmi.
I niech to wszystko co składa się na nastrojowe Święta, czyli dobre nastawienie do innych ludzi, pięknie przystrojona choinka i udekorowany dom czy wykwintne potrawy będą cennym dodatkiem to tego co najważniejsze!

Życzmy więc sobie prawdziwie radosnego czasu wbrew przygnębiającym okolicznościom oraz nadziei w lepsze jutro w nadchodzącym Nowym Roku, bo niewątpliwie ten, który mija był dla nas rokiem pokory, udowadniającym, że - wbrew "bardzo dobremu mniemaniu o sobie" - człowiek w rzeczywistości niewiele może. Że w sytuacjach trudnych okazuje się zagubiony oraz bezbronny. Pamiętajmy jednak, że Ten, którego narodziny świętujemy, nawet jeżeli dla nas jest to niezrozumiałe, panuje nad każdą sytuacją. Nie zapominajmy też o wigilijnym Bożonarodzeniowym Przesłaniu, iż: "[...] tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny, bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz by świat był przez niego zbawiony" (Ewangelia św. Jana 3,16-17)


WYMARZONYCH ŚWIĄT I WIELU POWODÓW DO UŚMIECHU!

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl