Premiera nowej książki Olgi Tokarczuk


 • Już dziś - 12 listopada 2020 r. - ma miejsce premiera zbioru esejów oraz wykładów pt. "Czuły narrator" Olgi Tokarczuk!

  Motywem przewodnim jest czułość, jako czynnik mogący kształtować rzeczywistość w wymiarze globalnym, w którym zdarzenia niewyobrażalnie trudne do realizacji, dzięki niej mogłyby stać się rzeczywistością. Czy faktycznie "Fikcja [jak pisze autorka- em] jest odmianą prawdy?".

  To zaledwie jeden z wielu wątków poruszanych
  w zbiorze, dlatego, by stwierdzić, w jakim stopniu zgadzamy się z jej poglądami, postrzeganiem świata literatury i świata "w ogóle" musimy zapoznać się z nowoopublikowanymi tekstami.

  W nich noblistka zawarła też ciekawą refleksję na temat czytania:
  "W jednym z esejów Tokarczuk pisze o swoim czytelniczym nałogu. Czytała od dziecka z oddaniem, poświęceniem, zawziętością nałogowca, który marzy tylko o jednym: zapuścić się bez pamięci w świat, do którego dostęp daje kolejna porcja używki. Kto nie przeżył tego zachłannego pożądania, potrzeby zatracenia ten nie zrozumie, czym jest czytanie." Ciekawe czy Ty, Czytelniku myślisz tak samo?


  źródło zdjęcia: www.empik.com źródło cytatów: Katarzyna Janowska: Narkotyczny trans noblistki. https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/olga-tokarczuk-nowa-ksiazka-czuly-narrator-hymn-na-czesc-literatury/9e846nf,681c1dfa [dostęp: 12.11.2020].

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl