Świątecznie...


       "Czy zastanawialiście się kiedyś, kim jest ten cudowny opowiadacz, który w Biblii woła wielkim głosem: „Na początku było słowo”? Który opisuje stworzenie świata, jego pierwszy dzień, kiedy chaos został oddzielony od porządku? Który śledzi serial powstawania kosmosu? Który zna myśli Boga, zna jego wątpliwości i bez drżenia ręki stawia na papierze to niebywałe zdanie: "I uznał Bóg, że to było dobre". Kim jest to, które wie, co sądził Bóg? Wyjąwszy wszelkie wątpliwości teologiczne możemy uznać tę figurę tajemniczego i czułego narratora za cudowną i znamienną. To punkt, perspektywa, z której widzi się wszystko. Widzieć wszystko to uznać ostateczny fakt wzajemnego powiązania rzeczy istniejących w całość, nawet jeżeli te związki nie są jeszcze przez nas poznane."
(Olga Tokarczuk, Czuły narrator ; https://www.rp.pl/Literatura/191209471-Czuly-narrator-Pelny-tekst-noblowskiego-wykladu-Olgi-Tokarczuk.html [dostęp: 20.12.2019]

Niech ten szczególny czas, który jest przed nami, czas Narodzin Jezusa Chrystusa - "znającego myśli Boga", "widzącego wszystko" również nasze dylematy i przekonania- będzie wyjątkowy, przeżywany w gronie najbliższych i najukochańszych osób. Niech radość oraz uśmiech będą obowiązkowymi elementami świętowania!

Wielu mądrych i wartych przeżycia doświadczeń w Nowym Roku 2020!

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl